Oslo zažilo pouliční válku mezi Turky a Kurdy

OSLO | Policie v norské metropoli Oslo zatkla v sobotu sedmi lidí v souvislosti s násilnostmi, které vypukly mezi podporovateli a odpůrci turecké zločinecké invaze v severní Sýrii. Informovala o tom agentura DPA, na kterou se odkazuje slovenský konzervativní deník HlavnéSprávy.sk.

V blízkosti turecké ambasády v Oslu se konaly v sobotu dvě demonstrace. Jedna na podporu Turecka, během níž účastníci pochodovali městem s tureckými vlajkami.

Opačně zaměřeného protestu se zúčastnili zejména členové kurdské komunity, z nichž mnozí měli s sebou vlajky kurdských Oddílů lidové sebeobrany (YPG). Protestující z obou táborů se dostali do vzájemné potyčky, po které zůstali dva lidé zranění a dva zatkla policie.

Nepokoje vypukly později i v centru Osla, kde během hromadné rvačky došlo v místním obchodě k materiálním škodám a strážci zákona zatkli tři lidi. Policie musela nasadit proti výtržníkům slzný plyn, přičemž během incidentu přišlo i k použití hasicího přístroje. Po zásahu nebyly hlášeny žádné zranění. Poškozených bylo i několik vozidel v ulicích.

Dalších dva lidi policisté zatkli za narušení veřejného pořádku krátce po tom, co se demonstranti podvečer rozešli.

Reklama: