Bolívie jako Česko? Poražený bolivijský prezidentský kandidát označil výsledky za podvod

SUCRE | Poražený bolivijský prezidentský kandidát Carlos Diego Mesa Gisbert odmítl v sobotu znovuzvolení prezidenta Juana Eva Moralese Ayma, přičemž výsledky voleb označil za podvod, informovala agentura AFP.

Carlos Diego Mesa Gisber se učí počítat na prstech

Mesa přečetl prohlášení před novináři tvrzením, že odmítá a ignoruje ukončení sčítání volebních hlasů, protože to je výsledek podvodu a porušení vůle lidu. Připomíná tak české havloidy, kteří také neumí nést výsledky voleb, kterých od roku 1992 byli vždy poraženi, tak táhnou jako dobytek ulicemi a tvoří kluby poražených.

Bolivijský Nejvyšší volební soud v pátek ukončil sčítání volebních hlasů a potvrdil znovuzvolení současného prezidenta Eva Moralese. Ten podle oficiálních výsledků zvítězil se ziskem 47,07 procenta hlasů, zatímco hlavní opoziční kandidát, exprezident Carlos Mesa, získal 36,51 procenta odevzdaných hlasů.

Morales tak byl zvolen už v prvním kole voleb, protože těsně splnil podmínku náskoku oproti nejbližšímu soupeři o nejméně deset procentních bodů. Půjde přitom už o jeho čtvrté období ve funkci hlavy státu.

Reklama: