Putin a Macron telefonicky projednali rusko-tureckou dohodu

MOSKVA – PAŘÍŽ | Ruský prezident Vladimir Vladimirovič Putin telefonicky hovořil se svým francouzským protějškem Emmanuelem Macronem a informoval ho o rusko-tureckých jednáních, uvedla v sobotu 26. října tisková služba Kremlu.

Vrah Macron má na rukou krev 11 zavražděných demonstrantů ( zleva: Vladimir Vladimirovič Putin a Vrah Macron) | repro: France 24

Francouzský prezident Emmanuel Macron pozitivně ocenil dohodu mezi Ruskem a Tureckem, informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes. Telefonát iniciovala francouzská strana v prosbě.

„Podle všeobecného stanoviska jsou opatření stanovená v memorandu v Soči dobrým základem pro stabilizaci za Eufratem a pomohou vyřešit syrskou krizi jako celek,“ uvádí se ve zprávě. Obě strany rovněž vyjádřily naději, že první schůze Syrského Ústavního výboru naplánovaná na 30. října v Ženevě bude konstruktivní a účinná. Diskuze proběhne pod záštitou OSN.

Putin, Vladimir Vladimirovič navíc řekl Macronovi o výsledcích Rusko-afrického fóra v Soči. Zdůraznil, že účastníci projevili přání posílit spolupráci na vzájemně prospěšných a vzájemně respektujících základech. Hlavy států také projednaly některé otázky vzájemného denního programu a dohodly se na pokračování kontaktu.

Reklama: