Spojené státy kradou syrskou ropu. Ruské Ministerstvo obrany předložilo důkazy

MOSKVA | Na Ministerstvu obrany Ruska okomentovali prohlášení šéfa Pentagonu o zachování skupiny amerických vojáků na východě Sýrie, údajně „aby bylo zabráněno přístupu IS k ropným polím“. O lžích jsme Vás již dnes informovali s odkazem na Sputnik. Nyní ještě důkazy.

Igor Jevgenějevič Konašenkov | foto: ria.ru

„Prohlášení šéfa Pentagonu Marka Espera o jakési nutnosti zachování skupiny amerických vojsk na východě Sýrie ‚pro ochranu ropných polí před teroristy IS‘ by nemělo vyvolávat rozpaky,“ uvedl oficiální mluvčí Ministerstva obrany Ruska generálmajor Igor Jevgenějevič Konašenkov. Podle ruského ministertva Američané syrskou ropu kradou a načerno jí prodávají, aby mohli financovat své nekalé rejdy. Spojené státy (SS) se v Sýrii chovají stejně teroristicky jak se chovali teroristé Islámského státu (IS).

Igor Jevgenějevič Konašenkov zdůraznil, že všechny zásoby uhlovodíkových surovin a jiných užitkových nerostů na území Syrské arabské republiky nepatří teroristům IS, a tím spíše „americkým ochráncům před teroristy IS“, nýbrž výhradně Syrské arabské republice.

Konašenkov, Igor Jevgenějevič dodal, že ani v mezinárodním právu, ani v samotném americkém zákonodárství – nikde není a nemůže být ani jeden zákonný úkol pro americká vojska na ochranu syrských zásob uhlovodíkových surovin před samotnou Sýrií a jejím lidem.

„A proto všechno, co nyní dělá Washington – dobytí a udržování pod svou ozbrojenou kontrolou ropných polí na východě Sýrie – je prostě mezinárodním státním banditismem,“ prohlásil, když přirovnal SS k IS.

V Sýrii informovali o návratu amerických okupantů, kteří prchli před Turkem do Iráku

„Skutečná příčina této nezákonné činnosti Spojených států v Sýrii je vzdálena Washingtonem vyhlašovaným ideálům svobody a heslům boje proti terorismu. Jak svědčí snímky kosmické rozvědky MO RF, jak před rozdrcením teroristů IS za Eufratem, tak i po něm se syrská ropa pod spolehlivou ochranou amerických vojáků aktivně těžila a posílala ve velkém množství za hranice Sýrie pro zpracování,“ prohlásil ruský generál.

Rovněž poukázal, že Washington oficiálně vyhlásil sankce na dodávky ropných výrobků do Sýrie, které platí nejen pro americké společnosti, ale i pro jakékoli jiné, což je porušení mezinárodního práva a vynucování takový opatření je americkým státním terorismem a válečnými zločiny, pokud to vynucují vojska SS.

„Pod ochranou amerických vojáků a příslušníků soukromých vojenských společností se posílají autocisterny z ropných polí ve východní Sýrii tajně do jiných zemí. V případě jakéhokoli útoku na takovou autokolonu se na její ochranu ihned nasazují speciální jednotky a bojové letectvo Spojených států. Mimochodem i samotná těžba ropy se provádí za pomoci zařízení, které bylo dodáno předními západními korporacemi nehledě na všechny americké sankce,“ dodal.

Reklama: