Prezident v Chile rozpustil vládu…

SANTIAGO DE CHILE | Chilský prezident Miguel Juan Sebastián Piñera Echenique rozpustil vládu s cílem vytvořit novou, která nabídne sociální reformy požadované občany. „Všechny mé ministry jsem informoval o změnách v mém kabinetu v souvislosti s novými požadavky,“ prohlásil. Zatím není známo, jakou podobu bude mít ohlášena reorganizace, píše slovenský konzervativní deník HlavnéSprávy.sk.

V pátek se v hlavním městě země sešlo více než milion protestujících, kteří volají po sociální spravedlnosti. „Toto je nová realita. Chile je už jinou zemí, jakou byla před týdnem,“ vyjádřil se prezident a dodal, že zrušil zákaz vycházení, který nařídil před týdnem.

Organizátoři pátečního protestu uvedli, že Chile zažilo největší demonstraci od roku 1990. Protesty vyvolalo zvýšení jízdného na metro, přičemž toto opatření již zrušili.

Nespokojení obyvatelé však poukázali i na další problémy, které je trápí, jako například vysoké životní náklady. Protesty si vyžádaly nejméně 17 mrtvých a stovky zraněných. Přes sedm tisíc lidí pozatýkali.

Reklama: