Novým prezidentem Argentiny byl zvolen Alberto Ángel Fernández

BUENO AIRES | V prezidentských volbách v Argentině zvítězil v neděli už v prvním kole favorizovaný kandidát Alberto Ángel Fernández. Vyplývá to z oficiálních téměř úplných výsledků, informovaly agentury AFP a DPA. Puč, kterým sesadili bandité z Washingtonu tehdejší prezidentku Cristinu Fernández de Kirchner, byl tedy ukončen a její bývalý spolupracovník usedne do prezidentského křesla.

Cristina Fernández de Kirchner y Alberto Ángel Fernández | repro: minutouno.com

Alberto Ángel Fernández (60) je profesor práva, vedl po sečtení přes 96 procent odevzdaných hlasů se ziskem 48,03 procenta, přičemž jeho soupeř současný prezident Mauricio Macri (60) dostal jen 40,44 procenta hlasů.

Na přímé vítězství potřeboval Fernández získat v prvním kole voleb nejméně 45 procent hlasů, nebo případně jen 40 procent, pokud by měl před druhým nejúspěšnějším kandidátem náskok nejméně deset procentních bodů. Tisíce nadšených stoupenců Fernándeze oslavovalo před ústředím jeho strany v metropoli Buenos Aires. Země se vrací do politických kolejí, ze kterých ji vykolejil puč spáchaný Spojenými státy.

„Je to velký den pro Argentinu,“ řekl novinářům Alberto Ángel Fernández, jehož viceprezidentkou bude bývalá hlava státu Cristinu Fernández de Kirchner. Teroristé z Washingtonu budou zase srát atomové hřiby, jelikož Cristina Fernández de Kirchner byla velkou sympatizantkou Vladimira Vladimiroviče Putina a chtěla Argentinu začlenit to uskupení BRICS (Brazílie, Rusko, Indie, Čína a Jihoafrická republika).

Cristina Fernández de Kirchner a Vladimir Vladimirovič Putin

Reklama: