Technohrátky v Litomyšli navštívili studenti z Gruzie

LITOMYŠL | Do Pardubického kraje přijeli na studijní pobyt žáci a učitelé z Gruzie. Jedná se o dlouhodobý projekt mezi Pardubickým krajem a gruzínským regionem Mccheta. Během svého pobytu v kraji hosté navštívili i Litomyšl. Zúčastnili se zde projektu Technohrátky na SZTŠ Litomyšl.

Technohrátky v Litomyšli navštívili studenti z Gruzie

„Pozvali jsme návštěvu z Gruzie do Litomyšle, neboť jsme chtěli ukázat nejen jednu z našich největších středních škol, ale i projekt Technohrátky, kterým propagujeme technické vzdělání na krajských školách. Gruzínci měli možnost se seznámit s výukou a také si některé činnosti prakticky vyzkoušet. Hlavním smyslem našeho společného projektu je výměna zkušeností mezi školami,“ sdělil Bohumil Bernášek, radní pro školství.

Studenti a jejich učitelé měli možnost vidět v praxi nejen vázání květin a virtuální sváření, ale i chov exotických zvířat. Spolu s nimi přijeli zástupci z partnerských škol Gymnázia Svitavy a SZeŠ Lanškroun, kteří se studentům během pobytu v Pardubickém kraji věnují.

„Jsem velmi ráda, že jsme mohli navštívit vaši zemi. Pro naše studenty je to velmi dobrá zkušenost. Viděli a naučili jsme se mnoho praktických dovedností. Odvážíme si hodně informací z vašich škol do těch našich gruzínských. Jsem ráda, že se vztah mezi našimi zeměmi prohlubuje,““ řekla Mariam Abeliani, manažerka projektu z Gruzie.

Kromě programu ve škole byla připravena také prohlídka města. Skupinu z Gruzie zaujala zejména návštěva piaristického chrámu Nalezení svatého Kříže, ale například i náměstí. „Litomyšl je velmi krásné město a podzim je zde nádherný. Doufám, že se v budoucnu vrátím,“ řekla Mariam Abeliani

Reklama: