Sputnik: „Lidi je prostě nesnášejí.” Klaus ml. poděkoval Kalouskovi a Udženiji. Když na nás utočí, dělají kampaň zadarmo

PRAHA | Poslanec a předseda hnutí Trikolóra Václav Klaus mladší v pátek 25. října na sociální síti poděkoval svým soupeřům, kteří dle něj dělají straně kampaň zadarmo. Upozornil i na interview 1. místopředsedkyně ODS Alexandry Udženiji zveřejněné tento týden, která v rozhovoru mluvila i o bývalém členovi ODS Václavu Klausovi ml. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Václav Klaus má jasno ohledně Alexandry Udženijny

Lídr Trikolóra hnutí občanů Václav Klaus mladší tak v pátek na Facebooku uvedl: „Zrovna jsme to včera probírali s PR experty. Když na Trikolóra útočí někdo ze svaté trojice Kalousek, Valachová, Udženija – je to velké plus a zadarmo pro nás kampaň. Protože lidi (u pí Valachové učitelé) je prostě nesnášejí. Takže děkujeme.“

Ve statusu tak poděkoval poslanci parlamentu Miroslavu Kalouskovi (TOP 09), poslankyni Kateřině Valachové (ČSSD) a své bývalé kolegyni z ODS Alexandře Udženiji. Zareagoval tak na rozhovor Udženiji pro DVTV, zveřejněný ve čtvrtek 24. října, kde se mimo jiné mluvilo i o vyloučení Klause mladšího z ODS a budoucnosti strany bez syna bývalého prezidenta republiky.

V únoru se Václav Klaus ml. zastal kolegyně z ODS, když ta čelila kritice za účast na oslavách narozenin Jaromíra Soukupa. Moderátorka DVTV se zeptala, zdali se Udženija zastala Klause ml., když se jednalo o jeho vyloučení z ODS.

„Já si myslím, že Václav Klaus měl hodně šancí, aby v ODS hrál týmovou hru, on to nedělal. A tam bylo jasné, že už dlouhodobě má nějaký jiný projekt, jinou vizi. Jeho některé postoje, hodnoty, výroky se s ODS neslučovaly a byl vyloučen,“ uvedla Alexandra Udženija.

Politička ale následně vysvětlila, proč se Klause ml. nezastala. „To, že se mě zastal, za to mu děkuji. On na to řekl svůj názor, ale také tam byl dovětek. Ale v tomto případě hrál roli i určitý piár. Já jsem se ho nezastala a zastávat se ho nebudu,“ prohlásila.

Reklama: