V Kremlu okomentovali „americkou operaci“ týkající se likvidace vůdce IS

MOSKVA | Mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Sergejevič Peskov okomentoval prohlášení, které přišlo ze Spojených států (SS) ohledně likvidace vůdce Islámského státu (IS) Abú Bakra al-Bagdádího. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Dmitrj Sergejevič Peskov se vysmívá americkým fakenewserům | repro: e-news.su

Jak řekl Peskov, Dmitrij Sergejevič pokud by se daná informace potvrdila, lze hovořit o důležitém přispění Donalda Johna Trumpa k boji proti mezinárodnímu terorismu. „Zpráva sama o sobě nemůže vyvolat negativní reakci ruských úřadů. Naši vojáci skutečně viděli v zóně americká letadla, dále viděli v zóně drony, které tam mohly pracovat,“ dodal Dmitrij Sergejevič Peskov.

Na otázku, zda Rusko vědělo o amerických plánech vyslat letadla do deeskalační zóny, mluvčí dodal, že k tomu, co již bylo řečeno, nemá, co dalšího dodat.

V neděli informoval americký prezident Donald Trump o tom, že Spojeným státům se povedlo zlikvidovat vůdce teroristické organizace Islámský stát Abú Bakra al-Bagdádího. Podle jeho slov byl terorista zabit při operaci Spojených států na severovýchodě Sýrie. Jak dále dodal, při operaci nedošlo k žádnému zranění amerických vojáků.