V Sýrii byl ostřelován hraniční přechod, kde se nacházel ruský vojenský konvoj

DAMAŠEK | V Centru pro smíření znepřátelených stran v Sýrii oznámili, že na hraničním přechodu Darbasiya v provincii Hasaka se ozval výbuch neidentifikovatelného výbušného zařízení, informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Ruský konvoj v Sýrii | repro: Sputnik ( Michail Alaeddin)

K ostřelování došlo, když se tam nacházel ruský konvoj vojenské policie. Uvádí se, že ruští vojáci nebyli v důsledku exploze zraněni. Při přípravě schůze ruské vojenské policie s tureckou stranou se vedle obrněných vozidel Ruské federace ozval výbuch neidentifikovatelného výbušného zařízení.

„Dne 29. října došlo při přípravě plánovaného setkání zástupců ruské vojenské policie s tureckou stranou na hraničním přechodu Darbasiya na syrsko-turecké hranici k výbuchu neidentifikovatelného výbušného zařízení,“ bylo sděleno novinářům.

Zástupce vojenské policie dodal, že setkání se zástupci turecké strany se konalo podle plánu. Pokusy o provokaci na syrsko-turecké hranici byly tak neúspěšné.

Dříve syrská státní televize informovala o tom, že v důsledku ostřelování byli zraněni dva lidé, když se tam nacházel konvoj ruské vojenské policie. V Centru pro smíření znepřátelených stran ovšem zdůraznili, že k útoku nedošlo, nikdo nebyl zraněn a technika funguje.