Viktor Mihály Orbán bude s Vladimirem Vladimirovičem Putinem jednat podpoře křesťanů

BUDAPEŠŤ | Jedním z témat dnešního jednání v Budapešti ruského prezidenta Vladimira Vladimiroviče Putina s předsedou maďarské vlády Viktorem Mihály Orbánem bude i podpora křesťanů, řekl v úterý v Budapešti maďarský ministr zahraničí Péter Szijjártó.

Vladimir Vladimirovič Putin a Viktor Orbán

Podle agentury MTI šéf diplomacie v úvodu konference, na kterou pozvali představitele křesťanských církví zemí Blízkého východu, poznamenal, že Maďarsko už skutky dokázalo, že evropský křesťanský stát dokáže na sebe vzít odpovědnost za křesťanská společenství ve světě.

Szijjártó oznámil, že účastníci konference se setkají s Orbánem i s Putinem, což může přispět k tomu, aby byly spuštěny nové projekty v daném regionu. Maďarský ministr kritizoval mezinárodní společenství, že není ochotno mluvit o pronásledování křesťanů.

„Křesťanství je nejvíce pronásledovaným náboženstvím na světě. Denně zavraždí pro svou víru v průměru 11 křesťanů,“ dodal. Orbán by měl s Putinem jednat o nové dohodě o dodávkách zemního plynu, ale také o vývoji situace v Sýrii, napsalo internetové vydání deníku Magyar Hírlap.