Úřad Moravskoslezského kraje vyřadil stará auta na naftu. Nahradil je ekologičtějšími vozidly

OSTRAVA | Tři nová auta s pohonem na CNG mají k dispozici zaměstnanci Krajského úřadu Moravskoslezského kraje v Ostravě. Vozidla, která jsou šetrnější k životnímu prostředí, budou využívat k vyřizování pracovních povinností.

Krajský úřad vyřadil stará auta na naftu. Nahradil je ekologičtějšími vozidly

Moravskoslezský kraj zakoupil nové ekologické automobily Škoda Octavia kombi 1.5 G-Tec i díky dotaci Státního fondu životního prostředí. Zaplatil za ně zhruba 1,5 milionu korun, dotace SFŽP činila 50 tisíc korun na jedno auto.

„Ekologicky šetrnější škodovky jsme pořídili v rámci pravidelné obnovy vozového parku krajského úřadu. Nahradily 3 starší vyřazená vozidla s naftovými motory. Krajský úřad tak v současnosti provozuje 17 vozidel na CNG, zaměstnanci za svými pracovními povinnosti jezdí také 2 elektromobily,“ uvedl ředitel Krajského úřadu Moravskoslezského kraje Tomáš Kotyza.

Podpora alternativních způsobů dopravy, ať už je to elektřina nebo CNG, je pro Moravskoslezský kraj klíčová. V budoucnu kraj počítá i s vodíkovou mobilitou. Intenzivně se těmito technologiemi zabývá a hledá způsoby, jak co nejrychleji jezdit co možná bez emisí a přispět tak ke zlepšení kvality ovzduší v regionu.