Dánsko vydalo povolení ke stavbě plynovodu Nord Stream 2. Nebude muset být obejito

KODAŇ | Dánsko včera vydalo povolení na stavbu plynovodu Nord Stream 2. Informace jsou uvedeny ve zprávě Dánské energetické agentury (DEA). Povolení Dánska bylo poslední komplikací ke kompletní výstavbě plynovodu z Ruska do Německa. V případě dánského záporného stanoviska by muselo být Dánsko obejito.

Výstavba Severního proudu 2 | foto: Sputnik (© Foto: Nord Stream 2/Axel Schmidt)

Stavbu části plynovodu Nord Stream do včerajška komplikovalo Dánsko, které dlouho nechtělo vydat povolení ke stavbě. Dánská energetická agentura ale dnes dala svolení k budování plynovodu jihovýchodně od ostrova Bornholm v Baltském moři, píše světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

„Dánská energetická agentura poskytla společnosti Nord Stream 2 AG povolení ke stavbě části plynovodu Nord Stream 2 na dánském kontinentálním šelfu jihovýchodně od Bornholmu v Baltském moři,“ uvádí se ve zprávě.

Uvádí se také, že povolení je vydáno v souladu se zákonem o kontinentálním šelfu a se závazky Dánska v úmluvě Organizace spojených národů o mořském právu. Dánsko je povinno povolit stavbu tranzitních potrubí s přihlédnutím ke zdrojům a životnímu prostředí i při nutnosti vyznačit trasu takových potrubí.

Reklama: