Proběhnou v Británii místo brexitu předčasné volby? Vyřeší se tak politický pat?

LONDÝN | Poslanci Dolní sněmovny britského parlamentu v úterý večer schválili konání předčasných parlamentních voleb 12. prosince. Informovala o tom britská stanice BBC. Poslanci dolní komory schválili poměrem hlasů 438 k 20 návrh zákona, který umožňuje první prosincové volby v zemi od roku 1923.

Smetou britští voliči levicovou nelidskou svini Corbyna do propadliště ději a Jonson dokončí brexit

Úspěšné hlasování následovalo po měsících patové situace v britském parlamentu v otázce brexitu, tedy vystoupení Spojeného království z Evropské unie. Návrh zákona o řízení předčasných voleb musí ještě schválit horní komora, Sněmovna lordů, ale zákonem se může stát už koncem tohoto týdne. Pokud i horní komora návrh odhlašuje, následovat bude pětitýdenní kampaň a bude trvat do dne voleb.

Britský premiér Britský premiér Boris Johnson je přesvědčen, že je načase, aby se Británie sjednotila a dokončila brexit. Podle britské zpravodajské společnosti BBC to uvedl v reakci na hlasování parlamentu, který v úterý večer rozhodl, že v Británii se 12. prosince budou konat předčasné volby.

Lídr opozičních labouristů Jeremy Corbyn předpokládá, že volby poskytnou šanci na přeměnu země, jaká se opakuje jen jednou za generaci.

Šéf labouristů avizoval, že předvolební kampaň jeho strany bude nejambicióznější a nejradikálnější v dějinách Británie a jejím cílem bude reálná změna, jakou země ještě nezažila. Co také od odporného levicového dobytka čekat, je to radikál a zločinec, který jen díky shodě osudu ještě někde nezdobí v Londýně lampu pouličního osvětlení.

Reklama: