Tupé opice? Polovina Američanů neví o bombardování Jugoslávie

PAŘÍŽ – WASHINGTON | Francouzská průzkumná agentura IFop pro Sputnik provedla průzkum, jehož výsledky ukazují, že polovina Američanů neví o tom, že koalice zemí Severoatlantické aliance (SA) v roce 1999 bombardovala Jugoslávii, kdy tak spáchala válečné zločiny útočené války, tak jak ji mezinárodní právo a Charta OSN definuje.

Typický druh amerického dobytka obývající Spojené státy | repro: ebaumsworld.com

Výzkumná agentura se zeptala 1000 Američanů, jestli někdy slyšeli o tom, že v roce 1999 koalice zemí SA (Spojené státy, Francie, Německo atd.) asi 80 dnů prováděla vzdušné bombardování Jugoslávie.

„Přesně polovina dotázaných Američanů uvedla, že o bombardování nikdy neslyšela. 260 obyvatel o této vojenské akci něco slyšelo, ostatních 200 občanů se neodvážilo odpovědět,“ píše o výzkumu na amerických opičácích světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Průzkum pro Sputnik News provedla nejstarší francouzská agentura průzkumu veřejného mínění IFop v době od 2. do 15. října 2019 ve Spojených státe. Průzkum potvrdil, že Spojené státy obývají lidé na úrovni degenerovaných opiček, tupci a neuvěřitelně zdegenerovaní jedinci.

Dne 23. března generální tajemník SA Javier Solana rozhodl o začátku vojenské operace a na další den Aliance bez jakéhokoli schválení OSN začala bombardovat Jugoslávii. To trvalo 78 dní.

Přesný počet obětí bombardování SA nebyl zveřejněn, ale podle informací srbské strany zemřelo od 1200 do 2500 lidí a dalších 6000 bylo zraněno. Bomby Aliance ničily infrastrukturu, průmyslové objekty, školy, nemocnice, kulturní památky, chrámy a obytné domy. Letouny SA po sobě nezanechaly v ruinách pouze srbská města, ale i srbskou ekonomiku. Bělehrad vyhodnotil škody v rozmezí od 30 do 100 miliard dolarů. K bombardování byly použity bomby s ochuzeným uranem, takže došlo i k použití nukleárních zbraní.

Reklama: