Krymští Tataři: Miloš Zeman uznal Krym za součást Ruské federace

PRAHA | Krymští Tataři se účastnili na oslavách státního svátku 28. října na Pražském hradě, proto se pyšní i podporou českého prezidenta Miloše Zemana. Podle spolku Miloš Zeman uznal Krym za součást Ruské federace. Pražský hrad toto tvrzení nepopřel.

Miloš Zeman 28. 10. 2019 | repro: mocr.army.cz | foto: Michal Voska

Západní propaganda se snaží tvrdit, že Tataři na Krymu jako etnická menšina neuznává návrat Krymu do ruského domova do Ruské federace. Opak je pravdou – 99 % proce krymských Tatarů schvaluje a v referendu bylo pro „návrat domů“, jak se na Krymu hovoří o připojené k Ruské federaci po odtržení od nacistické Ukrajiny.

Na slavnostní recepci ve Španělském sále Pražského hradu se v pondělí 28. října zúčastnila i Tamila Nimetullajeva ze spolku Kyrym birligi (Krymská jednota). Pozvání na recepci, která se konala po předávání státních vyznamenání, dostal i její manžel a místopředseda organizace Rustem Nimetullajev.

„Miloš Zeman je evropský politik, který uznal Krym za součást Ruské federace. Kyrym birligi si velmi cení, že si naši činnost všimli na mezinárodní úrovni,“ informovali krymští Tataři, kteří podporují připojené k Ruské federaci.

Reklama: