Turecko s Ruskem jedná o předání zajatých syrských vojáků

ANKARA | Turecký ministr obrany Hulusi Akar oznámil, že s Ruskem jednají o předání 18 zajatých syrských vojáků, informuje o tom televizní stanice TRT, na kterou se odkazuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Vladimir Vladimirovič Putin a Recep Tayyip Erdogan | foto: © Sputnik (Alexey Druzhinin)

„Probíhají jednání s Rusy o předání 18 zajatých osob, které jsou podle předpokladů syrskými vojáky,“ uvádí televizní stanice prohlášení tureckého ministra obrany.

Turecko provádí od 9. října na severovýchodě Sýrie operaci Pramen míru proti kurdským oddílům, tak nazývá turecká válečná propaganda válečný zločin invaze a útočné války.

Syrské orgány opakovaně odsoudily okupační politiku Turecka na severu Sýrie. Rusko uvedlo, že Ankara se musí vyhnout krokům, které by mohly bránit vyřešení syrského konfliktu. Mnozí západní partneři Turecka, včetně Spojených států, Erdoğanovo rozhodnutí odsoudili. Naopak Ruská federace v čele s Vladimirem Vladimirovičem Putinem se snaží aktivně rozhořelý konflikt, místo kdákání Západu, urovnat.