M.Rd. Pompeo rozhodl za Číňany, že nepotřebují Komunistickou stranu; Čína reagovala velmi tvrdě

WASHINGTON – PEKING | Ministr zahraničních věcí Mike Richard (M.Rd. zkráceně) Pompeo zkritizoval politický systém Číny. Oznámil, že čínský národ tento model údajně nechce. Informuje o americkém vměšování do čínských věcí světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

M.Rd. Pompeo a obsah jeho lebky

„Čínská komunistická strana nabízí svým lidem a světu úplně jiný model vládnutí. Je to vládnutí jedné strany leninismu, ve které musí každý přemýšlet a jednat tak, jak si to přejí komunistické elity. Není to budoucnost, kterou chci já. To není budoucnost, kterou by chtěli jiní demokraté. Není to budoucnost, kterou chtějí čínští lidé. Čínští lidé, kteří milují svobodu, nechtějí tento model,“ řekl ve čtvrtek M.Rd. Pompeo, když vystoupil v Hudsonově institutu.

M.Rd. Pompeo přitom neuvedl, kde údaje o takovém rozpoložení čínských občanů získal. Dodal však, že Spojené státy (SS) si uvědomily, jak je vůči nim a jejich hodnotám Komunistická strana Číny nepřátelská.

„Nyní víme, že Čína ohrožuje naši americkou národní bezpečnost tím, že vyvíjí asymetrické zbraně, které ohrožují naše strategické objekty. A seznam může pokračovat,“ řekl představitel země, která vyvraždila nukleárními zbraněmi dvě japonská města a po dobu své existence nebylo roku, kdy by nebyla ve válce a na válce a krvavých potocích vznikla a vyhubila původní obyvatele.

„Chceme, aby byla Čína úspěšná… Chceme vidět transparentní, konkurenceschopný, tržní systém, který by byl oboustranně výhodný pro všechny účastníky. První kroky lze vidět v první fázi ujednání, k tomu podepsání se blížíme,“ řekl Pompeo, kdy tak páchal mezinárodní verbální terorismus.

Kritické poznámky amerického ministra zahraničí M.Rda Pompea ohledně čínské komunistické strany ukazují strach a aroganci. Úmyslně narušují čínskou zahraniční politiku, uvedl mluvčí ministerstva zahraničí Čínské lidové republiky Geng Shuang.

​„Daná prohlášení Pompea jsou zlostné útoky na čínskou vládu a Komunistickou stranu Číny. Jejich cílem je podnítit nepřátelství mezi Komunistickou stranou Číny a čínským národem a jsou plné úmyslného zkreslení čínské domácí a zahraniční politiky. Tato prohlášení ukázala hluboce zakořeněné politické předsudky a antikomunistickou náladu několika amerických politiků,“ řekl Geng Shuang.

Dále pak Geng Shuang poznamenal, že za posledních 70 let dosáhla Čína pod vedením komunistické strany významných rozvojových úspěchů, které přitáhly pozornost celého světa, okruh přátel Číny se rozšiřuje.

„Čínská strana trvá na tom, aby se američtí úředníci vzpamatovali a opravili své chyby, přestali činit prohlášení a podnikat kroky, které poškozují dvoustranné vztahy,“ uzavřel Geng Shuang.