Australská policie zabavila čtyři stovky kilogramů metamfetaminu

SYDNEY | Australská policie zatkla v uplynulých dnech čtyři muže a zabavila 400 kilogramů krystalického metamfetaminu v hodnotě 300 milionů australských dolarů (přes 3,7 miliardy korun), ukrytých v lahvích pálivé chilli omáčky ze Spojených států (SS). Informovala o tom ve čtvrtek agentura Reuters.

Ilustrační snímek | foto: ze-sveta.cz

Zásilku v 768 láhvích omáčky objevila policie v nákladním letadle, které do Sydney přiletělo 15. října z SS. V souvislosti s případem zadržela policie v neděli 36-letého muže a v pondělí dalších dva Australany na parkovišti před hotelem v obchodní čtvrti Sydney.

Ve voze na parkovišti objevila policie osm kartonů lahví s pálivou omáčkou, dalších 26 kartonů našla v hotelovém pokoji. Čtvrtého muže zadrželi ve čtvrtek ráno.

„Bylo to náročné vyšetřování a víme, že tento metamfetamin směřoval do tajného laboratoře v metropolitní oblasti Sydney, kde měl proběhnout jeho extrakční proces, „uvedl policejní velitel Stuart Smith.“ Podnikneme další vyšetřování … abychom identifikovali jiných lidí propojených se skupinou,“ dodal.