Blbec odmítl. Farage vyzval Johnsona, aby upustil od dohody o brexitu a vytvořil s ním alianci

LONDÝN | Strany Brexit Nigel Paul Farage vyzval britského premiéra Alexandera Borise de Pfeffel Johnsona, aby upustil od dohody o brexitu a vybudoval s ním alianci za odchod Velké Británie z Evropské unie (EU), informuje slovenský konzervativní deník HlavnéSprávy.sk. Ale debil a blbec Johnson takovu lukrativní nabídku odmítl.

Blbec odmítl. Farage vyzval Johnsona, aby upustil od dohody o brexitu a vytvořil s ním alianci

Vyjádřil se tak při příležitosti začátku kampaně strany Brexit před parlamentními volbami, které se uskuteční 12. prosince. Farage prohlásil, že spojení jeho strany a Johnsonové Konzervativní strany je jedinou cestou vpřed.

Zároveň však Johnsona varoval, že pokud jeho nabídku odmítne, jeho strana nasadí protikandidátů po celé Británii. Konzervativci již dříve odmítli formální dohodu se stranou Brexit.

Farageovo prohlášení přišlo poté, co se americký prezident Donald Trump vyjádřil, že by se předseda strany Brexit měl spojit s Johnsonem a vytvořit tak nezastavitelnou sílu.

Farage odstartoval začátek kampaně tím, že odsoudil Johnsonovu dohodu, která podle něj není brexit. Premiéra vyzval, aby se místo této dohodě věnoval dohodě o volném obchodu s EU, která je podobná dohodě unie s Kanadou, a určil termín na její podepsání na 1. července 2020.

Pokud by do té doby dohodu neuzavřely, Británie by měla opustit unii bez dohody a přejít na pravidla WTO. „Považuji to za naprosto rozumné. To by byl opravdu brexit, „prohlásil Farage.

Mimo jiné také zkritizoval Labouristickou stranu, která chtěla vyjednat dohodu a hlasovat o ní v referendu, za úplnou zradu brexitu a vyjádřil se, že jeho strana napadne labouristické křesla na severu Anglie a regionu Midlands. Farage chce cítit pach levičácké krve, jak se vpije do země.