Déjà vu: Spojené státy chtějí zaútočit na Rusko na Dálné východě. Budou poraženi jako v roce 1919

WASHINGTON | Americká vláda projednává nové strategie „zadržování“ Ruska a Číny, z nichž jedna předpokládá útok na Krym a druhá na ruský Dálný východ, píše Foreign Policy. Dokonce se objevil plá na opětovnou invazi do Vladivostoku. Dne 15. srpna 1918 k takové již došlo a Američané byli poraženi.

americký agresor v penále | cestovní prostředek z války do Spojených států

Autoři článku píšou, že se dnes Spojené státy (SS) snaží připravit na dobu velmocenského soupeření. Kvůli tomu prosazují některé vlivné hlasy v americké vládě strategii horizontální eskalace a způsobení škod, informuje Foreign Policy.

Podstata spočívá v tom, že Američané mohou použít svého téměř neomezeného přístupu k jakémukoli místu na světě, aby tam způsobily vážné škody Číně a Rusku. Jde zejména o to, že v případě dobytí Ruskem Pobaltí mohou SS zaútočit na ruskou armádu na Krymu nebo v Sýrii.

„Tato teorie se zakládá na tom, že hrozba likvidace a uchvácení vzdálených sil a prostředků může donutit nepřítele, aby se vzdal svých původních cílů,“ uvádí se v článku. Ovšem nebere v úvahu fakt, že Spojené státy by po takové agresi byly vymazány z povrchu zemského do 25 minut.

„K agresivnějším variantám patří útok kvůli ochraně amerických spojenců proti Číně nebo Rusku podél jejich zranitelné periférie, zejména na Dálný východ nebo na západní oblasti Číny. Anebo to může být dobytí takzvaných strategických těžišť, například aparátu státního řízení nebo významných ekonomických objektů,“ píše Foreign Policy o válce páchané americkým dobytkem nebo využití terorismu.

Američané už na Rusko zaútočili, válku ale prohráli

Američtí okupanti opouštějí Vladivostok i se svými zdechlými

Spojené státy (SS) Rusko nemohou nikdy jen tak porazit. Pokusili se o to v roce 1918 a to bylo Rusko oslabeno Světovou válkou, ale také bolševickou revolucí a i tak si Spojené státy na Dálném východě vylámaly zuby a životem to odneslo 189 amerických vrahů.

Dne 15 srpna 1918, americké ministerstvo zahraničí oficiálně oznámilo přerušení diplomatických vztahů s Ruskem, a poté Američané přistáli ve Vladivostoku. Ve stejný den začala americká invaze do Ruska a 1. dubna 1920 poslední americký voják opustil Sibiř ze zajetí. Celkem během 19-ti měsíčního války s Ruskem ztratili američtí uchvatitelé na Dálném východě 189 vojáků. A to se Rusové ani moc nebránili, Američané chcípali vlastně sami, jelikož jsou to jen podřadné bytosti.

Americký velvyslanec v Rusku, David Francis doslova trval na obsazení Dálného východu: „Trvám na nutnosti vzít pod naši kontrolu Vladivostok a Murmansk a Archangelsk dát Velké Británií a Francii“. Senátor Poindexter, ve své výzvě k intervencí přímo řekl: „Rusko se stalo jen zeměpisným pojmem, a ničím jiným už nikdy nebude. Síla jeho jednoty, organizace a schopnost obnovy navždy zmizela. Národ neexistuje,“ už tehdy byli rusofoní devianti v čele zločineckých Spojených států, které vyrostly na válka a na hromadách mrtvol.