Čtyři zranění po explozi v pardubické chemičce

PARDUBICE | V pátek ráno Pardubicemi otřásl výbuch a následně začalo hořet v areálu pardubického Semtína, kde se nachází i chemička Explosia. Záchranáři potvrdili informace o čtyřech zraněných, dva byli letecky transportováni do Prahy.

Ilustrační snímek

Jak dále informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes, tak záchranné složky do Semtína vyjely v pátek v půl osmé ráno. Podle prvotních se mělo jednat o budovu v zadní části areálu, ve které se nachází mísírna střelného prachu.

„K explozi došlo v budově, kde se pracuje se střelným prachem. Zásah hasičů skončil asi hodinu po ohlášení. Následně na místo dorazila policie a oznámili jsme ji také báňskému úřadu. Vedení společnosti stanovilo komisi, která se bude zabývat příčinami,“ oznámil mluvčí Explosie Martin Vencl a dodal, že požár byl uhašen během několika desítek minut.

Záchranáři informují o dvou vážně zraněných a dvou zraněných. „Jedna osoba byla v bezvědomí. Dvě osoby byly uvedené do umělého spánku, protože utrpěly popáleniny na 30 procentech těla, další dvě osoby utrpěly popáleniny lehčího rozsahu. Všechny čtyři jsme převezli do popáleninového centra na pražských Vinohradech,“ uvedl Novinkám mluvčí záchranky Aleš Malý a dodal, že další dva popálené do Prahy převáží záchranka, ti jsou při vědomí. Mluvčí hasičů Vendula Horáková později upřesnila, že jsou tam čtyři zranění a zasahují tam podnikoví hasiči.