Noční vlci navštívili Luhansk a Gremučij les, kde němečtí vrazi a kolaboranti v době druhé světové války popravili mladé partyzány

LUHANSK | Členové ruského motorkářského klubu Noční vlci na svých cestách navštívili Luhansk, kde prezident klubu Alexander „Chirurg“ Zaldostanov prezentoval autorský film Ruský reaktor. Tento film byl promítán v přeplněné sále městského kina Rus v rámci tvůrčí charitativní akce Den vlasteckého filmu, informuje slovenský konzervativní deník HlavnéSprávy.sk.

V rozhovoru pro místní média Chirurg zdůraznil, že považuje za důležité, aby film Ruský reaktor viděli diváci v Doněcku a Luhansku: „Myslím si, že budoucnost Ruska bude právě zde. Mám takový dojem, že od toho jak se budou vyvíjet události v tomto regionu, bude záviset naše budoucnost,“ řekl Zaldostanov a prozradil, že právě v těchto dnech filmový štáb Nočních vlků začíná natáčení druhé části filmu Ruský reaktor.

Připomněl také, že film Ruský reaktor je natočený podle legendárního bike-šou motorkářského klubu „Noční vlci“, které se každoročně koná v Sevastopolu. Alexander Zaldostanov si poprvé vyzkoušel roli režiséra. Ve filmu je uvedeno období ruské historie od Říjnové revoluce (r. 1917) až po současnost. „Obraz Reaktoru; Je to energie a ruský duch. Hlavním záměrem tohoto 35-minutového filmu je, aby diváci pochopili jeho ideu a byli hrdí na svou zemi,“ zdůraznil Alexander Zaldostanov.

V rámci tvůrčí humanitární akce Den vlasteneckého filmu v kině Rus prezentovali i dva další filmy „Opolčenočka,“ kdy takto se označují ženy v domobraně a film T-34. Vstupné bylo zdarma.

Historie se opakuje

Chirurg a Vladimir Vladimirovič Putin

Návštěvu Luhanské lidvoé republiky Noční vlci završili v městečku Roveňki, kde se nachází jedna z filiálek motorkářského klubu. V okolí tohoto městečka navštívili Gremučij les, kde v období druhé světové války byly německými vrahy a kolaboranty mučeni a brutálně popraveni členové mládežnické ilegální protinacistické organizace Mladá garda. Noční vlci navštívili místní muzeum a místo, kde pouze týden před osvobozením Luhansku byli popraveni členové organizace „Mladá garda“, kteří většinou působili v sousedním městě Krasnodon.

„Pro chlapy, kteří bojovali ve stejných zákopech v roce 2014, toto muzeum vůbec není vzdálená minulost. Je to dnešní realita, o níž vyprávěl náš kamarád Roman Razumov ve filmu Opočlenočka a který jsem viděl tady, v Luhansku, během mé minulé návštěvy Luhanské republiky. V současnosti je nový boj proti fašismu nezbytný,“ zdůraznil ve svém komentáři na stránce Nočních vlků Alexander Chirirg Zaldostanov.