Miloš Zeman si parádně vytřel BISkou, Českou televizí a prodejnými děvkami od Bakaly, ale i GrosPičem

PRAHA | Prezident republiky Miloš Zeman již tradičně ve čtvrtek vystoupil na TV Barrandov v pořadu Týden s prezidentem, kde spolu s moderátorem Jaromírem Soukupem řešil aktuální témata uplynulého týdne. Zeman se zamyslel nad hloupými českými novináři v čele s Bakalou, následně kartáč dostal „hloupý“ mluvčí BIS a nakonec poslanec KSČM Stanislav Grospič.

Miloš Zeman odhalil Michala Koudelku, že honí špionům

Jak dále informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes, tak prezident Zeman se v úvodu pořadu vrátil k mediálnímu hodnocení výročí 28. října a prezidentova projevu, který přednesl u příležitosti předávání státních vyznamenání. A čeští novináři to pořádně schytali.

„Když říkám, že jsou novináři hlupáci, tak teď to dokázali dvakrát, když tvrdili, že během svého projevu budu abdikovat. Neznám hloupějšího člověka, než je český novinář,“ řekl Zeman a novináře za hlupáky označil ještě jednou za to, že čekali u nemocnice, kde byl hospitalizován, a čekali, že jim lékaři oznámí, že tam Zeman zůstane. Prostě tupá hovada, která se za novináře označují, ale ani neví, co je to být novinářem.

Ve svém projevu u příležitosti 101. výročí vzniku Československa Zeman citoval slova Karla Kryla, že Česko je země závisti. A v pořadu prozradil, že tato slova opět mířila na česká média: „Chtěl jsem tím poukázat na Bakalovo impérium, na Aktuálně.cz, kde měli titulek, že ‚Zeman při projevu seděl na židli‘. To je základ projevu? K tomu Bakalovu impériu… styděl bych se brát peníze, které pocházejí z vytunelování OKD. Ale někteří novináři, například z Hospodářských novin, se zjevně nestydí, protože peníze nesmrdí,“ uvedl prezident.

Vězeň Bakala – z předvolební kampaně hnutí Dobrá volba

Miloš Zeman se pozitivně vyjádřil i k novince, že nejbohatší Čech Petr Kellner kupuje televizi Nova.

„Jsem rád, že k tomu dochází, jedna z nejznámějších českých televizí bude mít úspěšného českého vlastníka, nikoli bakalovského,“ okomentoval prezident a ještě jednou se pustil do novinářů, kteří píšou, že chce touto cestou Kellner získat politický vliv. Zeman to uvedl slovy, že nekvalifikovaný „novinářík“ opět jen závidí. „Novináři jsou jako tasemnice, jen z nich vycházejí další a další články, nenastudují si zákony a příslušné materiály, ani chudáčci nevědí, co se jim líbí a nelíbí, možná podle toho, zda je platí Bakala nebo někdo jiný,“ dodal spokojeně prezident.

A pak si vytřel prezident i BISony: „Prezident se ještě vrátil k řediteli Bezpečnostní informační služby Michalu Koudelkovi, kterému minulý týden vzkázal, že by se měl více zabývat ekonomickou kriminalitou. Tentokrát to od prezidenta schytal tiskový mluvčí BIS, který na Zemanovu výtku reagoval slovy, že ekonomická kriminalita není v popisu práce Bezpečnostní informační služby,“ píše Sputnik.

„Máme tady hloupého i mluvčího, který ani nezná zákon o BIS, jehož součástí je povinnost chránit ekonomické zájmy České republiky. Co jiného než ekonomická kriminalita včetně korupce a boje proti ní je obrana ekonomických zájmů?“ ptá se Zeman.

A nakonec trochu o debilovi. Grospič nebo velká píč..?

Je GrosPič velká píča?

U příležitosti svátku 28. října se v médiích rozjel hurikán hněvu proti poslanci KSČM Stanislavu Grospičovi, který uvedl, že oběti invaze v roce 1968 byly jen vinou dopravních nehod. Tento výrok prezident označil za odporný.

„Danuško, Dano Košanová, dcérečko moje, jdi už spát – to byla báseň Vojtecha Mihálika. Tato žena byla zastřelena sovětským vojákem, žádný tank, klasická střelba. Grospičův výrok je tak odporný, že nestojí za komentování,“ uvedl Zeman a podivil se, že se KSČM od výroku nedistancovala.

„Předseda KSČM Filip říkal, že to nebyla okupace, ale invaze. Jaký je v tom rozdíl? Okupace je následný akt po invazi,“ divil se Zeman.