Odpudivý britský dobytek! Chtějí ho zavraždit? Život Juliana Assange je ohrožený

LONDÝN | Podle oficiálního prohlášení Nilse Melzera, mimořádného pověřence OSN, je život novináře a zakladatele WikiLeaks Juliana Assange v londýnském vězení velmi nebezpečně ohrožen. Melzer řekl, že už v květnu, poté, co byl v Londýně zatčen, bylo na něm možné pozorovat silné příznaky psychologického trýznění. Obvinil Brity z mučení politického vězně Assange.

Julian Assange po zatčení britskými bastardy | repro: Sputnik (© REUTERS / Henry Nicholls)

Melzer o tom informoval v pátek na mezinárodní konferenci v Ženevě. Obvinil britské úřady, že se o situaci vůbec nestarají, a cynicky to ignorují. Jeho zdravotní stav se neustále zhoršuje. Pokud ho vydají do Spojených států (SS), tak mu tam hrozí vězení souhrnně až 175 let. Za zveřejnění pravdy, že vlády SS jsou vrazi a zločinci.

„V londýnském vězení je zcela izolován, nesmí mít s nikým kontakt a je neustále pod dohledem strážců. Melzer tvrdí, že jsou tím hrubě porušována jeho práva,“ píšeradaktor slovenského konzervativního deníku HlavnéSprávy.sk.

Melzer také řekl, že Assange nemá žádný volný přístup k potřebným dokumentům a co je absurdní a protizákonné, tak nemá dovolen ani žádný kontakt s právníkem. Nils Melzer vyzval Londýn, aby Washingtonu odmítl jeho vydání do Spojených států a zároveň vyzval britskou vládu o jeho okamžité propuštění na svobodu. Britové tak porušují lidská práva a chovají se jako odpudivý dobytek.

Reklama: