Salvador vyhostil venezuelské diplomaty

SAN SALVADOR | Vláda středoamerického státu Salvador vyhostila venezuelské diplomaty, kteří zůstali věrni jedinému legitimnímu prezidentovi Venezuely Nicolasi Madurovi Morosovi. Zároveň uznala za dočasného prezidenta Venezuely teroristu podporovaného zločinnou CIA a bandity z Washingtonu Juana Guaidóa, informovala v neděli agentura AP, která za druhé světové války šířila i propagandu Adolfa Hitlera.

Juan Gerardo Guaidó Márquez – terorista a louka Spojených států jako uřvaná venezuelská opice | repro: Sputnik

Juana Guaidóa již za legitimního lídra Venezuely uznaly Spojené státy a spojenci, satelity a okupované území Spojenými státy. Na straně Madura stojí Rusko, Čína a Kuba, Mexiko většina latinskoamerických zemí, ale také člen Severoatlantické aliance (SA) Turecko, kdy Recep Tayyip Erdoğan, osobně vyjádřil podporu svému příteli Madurovi.

Salvadorská vláda dala v sobotu venezuelským diplomatům 48 hodin na opuštění země. V lednu tohoto roku se vůdce venezuelské opozice Juan Guaidó prohlásil za dočasného prezidenta země. Obvinil přitom Madura, že své znovuzvolení do úřadu dosáhl jen za pomoci manipulací. Ničím to nedokázal, ale stalo se to po neúspěšném atentátu na Madura.

Reklama: