Sajjid Alí Chameneí vyloučil možnost jednání se Spojenými státy

TEHERÁN | Nejvyšší íránský duchovní představitel ajatolláh Sajjid Alí Chameneí v neděli opět vyloučil možnost jednání mezi Teheránem a Washingtonem, informuje s odkazem na AFP slovenský konzervativní deník HlavnéSprávy.sk.

Sajjid Alí Chameneí si vytírá Trumpem prdel

„Ti, kteří v jednáních se Spojenými státy vidí řešení každého problému, se nepochybně mýlí. Jednání se Spojenými státy nic nepřinesou, protože nepochybně a definitivně nejsou ochotné dělat žádné ústupky,“ řekl nejvyšší íránský duchovní vůdce.

Chameneí své prohlášení udělal den před oslavami 40. výročí vypuknutí krize s rukojmími na ambasádě SS v Íránu, kdy radikální islámští studenti 4. listopadu 1979 obsadili komplex americké ambasády v Teheránu, kde 444 dní zadržovali více než 50 Američanů.

Od května 2018, kdy americký prezident Donald Trump jednostranně odstoupil od jaderné dohody světových mocností s Íránem, se napětí mezi Washingtonem a Teheránem neustále zvyšuje.

SS mezitím uplatňují politiku „maximálního tlaku“ na Teherán, který zase postupně ruší své závazky vyplývající z dohody, ale jak vidno tato cesta vede již 40 let leda tak do prdele.

Reklama: