Nigel Paul Farage nebude v nadcházejících předčasných volbách kandidovat; Podpoří své kandidáty

LONDÝN | Předseda britské Strany brexitu (BP) a europoslanec Nigel Paul Farage v neděli uvedl, že v nadcházejících předčasných parlamentních volbách, které se v Británii budou konat 12. prosince, nebude kandidovat. Informovala o tom BBC.

Předseda Brexit party Nigel Paul Farage | repro: giovaniadestra.it

Farage se do Dolní sněmovny britského parlamentu neúspěšně pokoušel dostat již sedmkrát ještě za Stranu nezávislosti Spojeného království (UKIP). Své rozhodnutí nekandidovat zdůvodnil tím, že se během předvolební kampaně chce soustředit na podporu šesti stovek kandidátů, jejichž BP do prosincových voleb postavila.

„Velmi jsem nad tím přemýšlel. Říkám si: ‚Jak věci brexitu nejlépe poslouží?‘ Neboť kvůli tomu to dělám – ne kvůli své kariéře, ne kvůli tomu, abych byl po zbytek života v politice … Tím, že se pokusím dostat do parlamentu? Nebo tím, že projdu tuto zemi křížem krážem a podpořím našich 600 kandidátů?“ řekl pro BBC Farage.

Voliče zároveň varoval před dohodou o brexitu, kterou s Bruselem dosáhla vláda konzervativního premiéra Johnsona, protože podle jeho slov z ní vyplývá úzká provázanost Británie s evropskými institucemi a její realizace bude trvat ještě celé roky.