Soros v rozhovoru pro The Guardian uvedl, že Čaputová je jen jeho poslušná děvka

BRATISLAVA | Britský deník The Guardian tento týden přinesl velký rozhovor s kontroverzním americkým miliardářem Georgem Sorosem, ve kterém se zmínil i o prezidentce Slovenska Zuzaně Čaputové, kdy přiznal, že ji pase jako pasák děvku. O rozhovoru informuje slovenský konzervativní deník HlavnéSprávy.sk.

Čaputová je jen poslušná děvka Sorose

V rozsáhlém rozhovoru s reportérem Shaunem Walkerem, ve kterém George Soros přiznává svoji finanční účast i v kampaních kolem proti Brexitu byla řeč mj. i o současné hlavě státu Slovenska Zuzaně Čaputové zvané киска, o níž britský novinář poznamenal, že v minulosti získala granty Sorosovy nadace a připomněl její pozitivní tón v komentářích ke Nadaci otevřené společnosti (Open Society).

Walker v debatě se Sorosem uvedl, že jeho přívrženci a aktivisté argumentují, že to, co kritici Nadace otevřené společnosti považují za politické ovlivňování, naopak Soros vnímá jako „podporu svobodnější a tolerantnější společnosti“, což je jeho zločinecká propaganda, za kterou by měl být odsouzen k smrti a popraven.

„Začátkem tohoto roku řekla, že je zavádějící, pokud vlády v regionu obviňují Sorose z politického vměšování,“ uvedl novinář. Čaputová, bývalá aktivistka, získala v minulosti granty Sorosovy nadace a má odlišný tón. „Díky penězům této organizace se na Slovensku provedeno mnoho dobré a hodnotné práce,“ řekla v dubnu krátce po vítězství ve volbách,“ citoval britský novinář Sorosovu poslušnou děvku Čaputovou.

„Většina grantů směřovala spíše na podporu demokracie jako na pokus o diktování konkrétních politik,“ reagoval stručně Soros, když tím přiznal, že demokracii likviduje, když se vměšuje do voleb v ciích zemích, přiznal, že je terorista a patří mu ustřelit hlavu, dobytkovi.