Lůďa Sekyra, parťák kmotra Mrázka, sponzoruje koncert pro budoucnost!

Dne 17. 11. nám do temnoty posvítí jeden z nejodpudivějších symbolů polistopadového marasmu. Zprohýbaní si holt převrat (po)hlídají.

Stanislav Novotný | reprodukovaný ořez fotografie | autor: Jiří Skupien

Parťák kmotra Mrázka a jeden z nejodpudivějších symbolů polistopadového marasmu Luděk Sekyra sponzoruje tzv. koncert pro budoucnost. Chce nám 17. listopadu posvítit do temnoty. To fakt nemá chybu! Jak signifikantní a přesné! Jak dokreslující! Jak vysvětlující!

V (po)hlavních rolích uvidíte… Na pódium nám předlistopadový komunista a známý udavač pozval staré páky. Vystoupí mj. normalizační kádrovák v masce kněze, dále biskup, jenž se bojí vlastních dětí, distributor dobra Made in USA, diplomat, jehož neuměle přepsali v seznamu spolupracovníků StB na ženskou nebo Sorosův vedoucí novodobého českého VUMLu…

Také tam bude Lída Rakušanová. Ano ta, jež odvysílala lživou informaci Petra Uhla, kterak že zhynul Martin Šmíd pod obušky a kopanci policejních bot. Shodou okolností jsem deset metrů od údajného ubití Šmída (Zifčáka) ztratil vědomí po ráně do hlavy.

Stalo se to 17. listopadu 1989 zhruba v místech, kde dnes zdobí zeď Schirdingovského paláce patetická deska na paměť tehdejších událostí. Hromádka hadrů, kterou jsem viděl, zřejmě skrývala poručíka Zifčáka. Petr Uhl ovšem klidně referoval o něčem, co nedokázal ověřit, protože… a paní Rakušanová zase odvysílala lež. Smutný to doklad, že moc si přála změny více než obyvatelstvo samé.

Tety z České televize budou moderovat, z pytle vykoukne Šídlo a se Sekyrou v zádech budeme oslavovat. No a tak tady žijeme. Zprohýbaní si holt převrat hlídají. To dá rozum. Svobodné lidi aby na tribuně pohledal.