Trocha ruské kultury

MOSKVA | Cesta poslance KSČM Zdeňka Ondráčka po Rusku pokračuje. O všech krocích pravidelně informuje na svém facebookovém profilu. Česká mainstreamová média o tom nepíšou nic. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Ilustrační snímek

V sobotu na Facebooku sdílel pár záběrů a video s ruskými lidovými tanci, které předvádí dětská taneční skupina. V komentářích se to však nelíbilo všem.

Zdeněk Ondráček se ve Volgogradu zúčastnil Mezinárodního fóra veřejné diplomacie „Dialog na Volze: mír a porozumění v 21. století“ a ukázal na Facebooku několik fotografií s účastníky fóra, dnes dodal „trochu ruské kultury“ a zveřejnil video s ruskými lidovými tanci k písni Kalinka, které předvedla dětská taneční skupina.

V komentářích Ondráčkovi poděkovali za krásné video a fotky, objevili se ale i tací, které dětské tance nepobavily.

„No, nepřál bych vám, aby po cestě zpátky muselo letadlo nouzově přistát někde v Kyjevě,“ napsal jeden z komentujících. Jinému uživateli to všechno připomnělo socialistické období. „Hrůza, vzpomněl jsem si na období komunismu u nás, fuj hnus,“ uvedl.

Ondráček od začátku své cesty do Ruska 29. října provokuje své politické soupeře: „Pro mne, jako bývalého policistu, bylo příjemné setkání s mladými policejními kolegy několika států světa. A po dvou letech jsem se znovu potkal i s princeznou Nigerie. Jedná tu mnoho významných hostů z celého světa. A představte si, oni (my) tu vedou dialog místo zabíjení a válek!!!“