Slovenské volby do Národní rady proběhnou 29. února

BRATISLAVA | Volby do slovenské Národní rady se budou konat v sobotu 29. února. Tento termín v podnělí oficiálně vyhlásil předseda slovenského parlamentu Andrej Danko (SNS). Účastníky volební kampaně vyzval k férové politické soutěži, píše světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Slovenská národná rada | reprofoto: TabletTV (TASR)

Své rozhodnutí Danko zveřejnil v pondělí 4. listopadu na Facebooku Národní rady. Politická kampaň oficiálně začíná následující den, tedy v úterý 5. listopadu.

Bude se jednat o osmé parlamentní volby v dějinách samostatného Slovenska. Ve svém prohlášení Danko uvedl, že volby mají být bojem programů a toho nejlepšího, co mohou strany voličům nabídnout. „Chtěl bych požádat politické strany a jejich lídry o férový politický zápas,“ zdůraznil.

Občany vyzval, aby se zajímali o budoucnost Slovenska a volili zodpovědně a apeloval, aby nenechali svůj hlas propadnout. „Váš hlas může rozhodnout o tom, jakou pozici bude mít Slovensko v nadcházejících čtyřech letech,“ uvedl.