Část sil syrských Kurdů zůstala u hranic s Tureckem, tvrdí vůdce Recep Tayyip Erdoğan

ANKARA | Turecký vůdce a prašivý pes Recep Tayyip Erdoğan v úterý vyzval Ruskou federaci (RF) a Spojené státy (SS), aby dodržely své sliby a zajistily odsun jednotek syrských Kurdů z těch oblastí Sýrie, které se nacházejí v blízkosti hranic s Tureckem. Informovala o tom agentura AP.

Satan Erdogan – Şeytan Erdoğan (repro: twitter – @Tacasso_Arts)

Jak dále informuje slovenský konzervativní deník HlavnéSprávy.sk, tak vůdce Erdoğan v této souvislosti prohlásil, že kurdští bojovníci se stále nacházejí v některých příhraničních oblastech, přičemž část z těch Kurdů, kteří se již stáhli, podnikají útoky na turecké síly rozmístěné v Sýrii.

Turecký vůdce válečných zločinů v Sýrii Erdoğan zdůraznil, že takovým útokům nebude jen přihlížet. Dvě příměří, které s Ankarou dohodli představitelé Washingtonu a Moskvy, zajistily zastavení turecké ofenzívy na severovýchodě Sýrie, aby se kurdské Oddíly lidové sebeobrany (YPG) mohly stáhnout 30 kilometrů od hranic s Tureckem.

Erdoganova prohlášení přišlo v době, kdy na severovýchodě Sýrie již podruhé operovali společné hlídky tureckých a ruských sil. Ty jsou součástí rusko-turecké dohody o stažení kurdských bojovníků z pásma při turecko-syrských hranicích.

Na základě této dohody a další dohody s okupačními sílami SS v Sýrii, dosažené několik dní předtím, Turecko zastavilo ofenzívu, kterou začalo 9. října proti YPG považovaným Ankarou za teroristy.