Netanjahuovi na Facebooku vyhrožovali smrtí

JERUZALÉM | Neznámý pachatel vyzýval na Facebooku vyvraždění rodiny izraelského premiéra Benjamina Netanjahua i k vraždě samotného izraelského premiéra. Netanjahu požaduje od policie, aby tento čin vyšetřila. Informovala o tom v pondělí večer premiérova kancelář, píše agentura DPA.

Bibi Netanjahu | repro: The Atlantic

Na stránce uživatele označujícího se jménem Cvika Sabag na sociální síti Facebook bylo hebrejsky napsáno, že izraelská policie se má připravit na to, jak bude řídit provoz na pohřby Benjamina Netanjahua, jeho manželky Sary a jeho syna Jaira.

Na profilové fotografii na účtu je zobrazena Netanjahuova tvář před popravčí smyčkou. Pod jménem je psáno: „Nenáviďte smrtelnou nenávistí Benjamina, Saru a Jaira Netanjahuova a každého, kdo s nimi spolupracuje.“

Izrael se momentálně nachází v politické krizi. V září se tam uskutečnily parlamentní volby, které byly již druhými za přibližně pět měsíců. Po tom, jak se Netanjahuovi nepodařilo sestavit novou vládu, byl tímto úkolem pověřen jeho hlavní politický oponent, lídr centristické a liberální aliance Modrá a bílá Benny Ganc.

Reklama: