Václav Klaus ml. okomentoval výsledky průzkumu, ve kterém jeho hnutí posílilo

PRAHA | Společnost STEM vypracovala volební model, ze kterého vyplývá, že v říjnu by volby vyhrálo hnutí ANO se ziskem 33,1 procenta. Celkem by se tak do Poslanecké sněmovny dostalo sedm politických stran. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Václav Klaus představil nové hnutí občanů Trikolora

Na potenciálním druhém místě za hnutím ANO by byli Piráti, kteří na základě modelu získali 12,5 procenta. Co se týče občanských demokratů, ti oslabili, jelikož by je volilo 10,5 procenta voličů. Po nich následují komunisté se ziskem 8,4 procenta hlasů. Hnutí SPD by dostalo 7,5 procenta, sociální demokracie celkem 6,5 procenta a lidovce by volilo 5,6 procent lidí. Naopak hnutí Trikolóra Václava Klause mladšího posílila. Polepšila si z červnového půl procenta na říjnových 4,2 procenta.

Do Sněmovny by se podle modelu nedostala strana TOP 09, které vyjádřilo podporu 4,4 procenta voličů. Hnutí STAN získalo podle průzkumu 4,3 procenta a spolu s TOP 09 a Trikolórou by se do Poslanecké sněmovny také nedostalo.

Na výsledky daného průzkumu zareagoval i Václav Klaus mladší. Ten na svém profilu na Facebooku zveřejnil příspěvek, ve kterém přiznává, že Trikolóra musí ještě zapracovat na průzkumu, jelikož 49 % obyvatel hnutí ještě nezná. Zmínil také vlastní průzkum, na základě kterého by získalo hnutí 6,7 procenta.

Václav Klaus mladší stojí v čele politického hnutí Trikolóra. To se bude snažit spojit s politickými subjekty, aby prosadilo co největší část svého programu, prohlásil Václav Klaus mladší. Nechce předem nikoho vylučovat.

Klaus mladší poskytl rozhovor pro česká média, ve kterém prohlásil, že se nechce vymezovat vůči žádným politickým subjektům, pakliže by hnutí zažilo volební úspěch. V plánu mají zaměřit se na parlamentní volby roku 2021. Rovněž se nechal slyšet, že hlavním bodem předvolební kampaně strany bude setkávání s lidmi.

Reklama: