Padesátý ročník Mezinárodního tanečního festivalu nadchl a bavil

ÚSTÍ NAD LABEM | Sportovní hala Slunety v krajském městě byla dějištěm jubilejního 50. ročníku Mezinárodního tanečního festivalu, který je zapsán do programu Rodinného stříbra Ústeckého kraje. Ústecké publikum si podmanil stejně jako loni ruský taneční pár.

Předtančení dětí z DD na Severní Terase bylo okouzlující | repro: kr-ustecky.cz

V rámci Mistrovství světa triumfovali v kategorii Showdance Standard Alexandr a Maria Shmoninovi a tímto úspěchem zde uzavřeli svou bohatou profesionální kariéru. V Showdance Latina zvítězil německý pár Sergiu Maruster a Anastasia Stan.

Zlatému hřebu večera však předcházel dlouhý a zajímavý program. „Jsem moc rád, že publikum v Ústí může již padesát let sledovat ty nejlepší české i zahraniční tanečníky. Přeji organizátorům do další padesátky hodně energie a nadšení, bez kterého by tento krásný svátek tance nemohl pokračovat,“ uvedl na slavnostním zahájení Jaroslav Dubský, předseda Výboru Zastupitelstva Ústeckého kraje pro kulturu a památkovou péči.

O krásné předtančení se postaraly děti z DD na Severní Terase v Ústí nad Labem. První soutěží finálového večera bylo Mistrovství ČR Standard v kategorii Senior II, kde ceny předal za Ústecký kraj Jaroslav Dubský. Následovalo finále Mistrovství ČR Standard v kategorii Senior I. Zde zvítězila dvojice Kateřina a Martin Čechovi. Následovalo republikové mistrovství Showdance Latina a Standard. Sportovní klání na parketu zakončilo domácí šampionát ve formacích.

Letošním tanečním večerem provázala Kamila Tománková a herec a moderátor Jan Čenský. „Vážíme si, že diváci na tuto akci chodí dlouhodobě, navíc sem chodí mnoho lidí, kteří tanec obvykle nesledují,“ podotknul hlavní organizátor akce Petr Barnat.