Prasečí rypák Recep Tayyip Erdoğan: Chytili jsme v Sýrii manželku al-Bagdádího

DAMAŠEK | Turecké bezpečnostní síly zadržely v Sýrii manželku vůdce Islámského státu Abu Bakra al-Bagdádího. Oznámil to prezident Turecka Recep Tayyip Erdoğan. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Prasečí rypák jako vůdce mu-slimáků

„Al-Bagdádí spáchal sebevraždu. Chytili jsme v Sýrii jeho manželku. Ale nedělali jsme kolem toho žádné haló. Toto je poprvé, co jsem to oznámil. Také jsme chytili jeho sestru a jejího manžela,“ oznámil Erdoğan, když promluvil v Ankaře.

Abú Bakr al-Bagdádí (vlastním jménem Ibrahim Avas al-Badri) je znám jako vůdce teroristů od roku 2014, když z mešity v uchváceném IS Mosulu vyhlásil založení „islámského chalifátu“ na Blízkém východě. Od té doby média nejednou informovala o jeho smrti, tyto zprávy však nebyly nikdy potvrzeny.

Trump informoval o zabití al-Bagdádího 27. října. Podle jeho slov na sobě terorista odpálil sebevražedný pás, nicméně se ho podařilo „rychle a přesně identifikovat“.

Ruské ministerstvo obrany učinilo prohlášení, že nedisponuje hodnověrnou informací o americké operaci. V Kremlu sdělili, že nedostali oficiální potvrzení o zabití teroristického vůdce.

Tiskový mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Sergejevič Peskov přitom dodal, že bude-li smrt vůdce IS potvrzena, bude možné mluvit o vážném přínosu Donalda Trumpa k boji proti světovému terorismu. Dokonce už i Barack Hussein Obama hlásil smrt Al-Bagdádího, proto se v Rusku mluví o další smrti teroristy v pořadí.

Reklama: