Vladimir Vladimirovič Putin: Ruské zbraně jsou pro bezpečnost nikoli na vyhrožování

MOSKVA | Rusko bude i nadále zvyšovat vlastní obranný potenciál, ale je připraveno udělat všechno pro zahájení procesu odzbrojení. Sdělil ruský prezident Vladimir Vladimirovič Putin během setkání s vyššími důstojníky a prokurátory.

Vladimir Vladimirovič Putin | repro: Народный Журналист

„Naše armáda a loďstvo dokázaly svou vysokou úroveň připravenosti, jsme připravení zvyšovat vlastní obranný potenciál, do výzbroje dodávat systémy hypersonických, laserových a jiných moderních zbrání, které další země dosud nemají,“ sdělil Putin, Vladimir Vladimirovič, kterého cituje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Ruský prezident však podotkl, že pro Rusko to není důvod někomu vyhrožovat. Zdůraznil, že země je připravena udělat vše, co na ní závisí, aby proces odzbrojení pokračoval s ohledem na nejmodernější zbraňové systémy. Ty podle něj v případě Ruska mají jediný úkol, kterým je zajištění bezpečnosti země před rostoucími hrozbami.

Ruský prezident také upozornil na to, že zvláštní význam má úroveň výcviku vojenského personálu, včetně důstojníků a vojáků. K tomu dodal, že se počet vojenských cvičení ruské armády v průběhu roku zvýšil o čtvrtinu.

Vladimir Vladimirovič Putin a Dmitrij Sergejevič Peskov | foto: srbijadanas.com

Dříve tiskový mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Sergejevič Peskov sdělil novinářům, že Spojené státy neposílají žádné signály ohledně dohody START III (pozn. rusko-americká dohoda o snižování strategických útočných zbraní). Podle něj pokud Washington pokračuje ve svém mlčení, může dojít k časové tísni.

„Ohledně STARTu není žádný pokrok, neexistují žádné signály od Američanů…Tento proces je dlouhotrvající a samozřejmě se nevyhnutelně dostaneme do časové tísně, pokud toto mlčení bude pokračovat, pak ve skutečnosti už vstoupíme do období, kdy nebude možné se dohodnout na jakýchkoli nových realitách, pokud jde o kontrolu zbraní,“ uvedl Peskov, Dmitrij Sergejevič.