Turek Erdoğan byl v Budapešti

BUDAPEŠŤ | Turecký sadistický vůdce Recep Tayyip Erdoğan přicestova ve čtvrtek do Budapešti, kde jednal s předsedou maďarské vlády Viktorem Mihály Orbánem. Součástí Erdoğanovy návštěvy bylo i společné zasedání vlád obou zemí.

Turku usměj se vyletí ptáček – Erdoğan (vlevo) a Orban | repro: bbj.hu

Podle zpravodajského serveru Híradó.hu bylo plánováno setkání setkání tureckého vůdce s maďarským premiérem na pozadí v turecko-kurdským konfliktům, který se vyhrotil v říjnu. Maďarská opozice proto ostře kritizuje Orbána i Erdoğana, proti kterému se chystají demonstrace. Maďarská diplomacie však od roku 2010 zastává konzistentní pozici v těchto otázkách.

„Téměř všichni důležití lídři Evropské unie (EU) jednali v uplynulém období s tureckým vedením,“ řekl ve čtvrtek v Budapešti na tiskové konferenci ministr řídící úřad maďarské vlády Gergely Gulyás v souvislosti s aktuální návštěvou tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdoğana, tím si vytřel s prounijí opozicí financovanou zločincem Sorosem elegantně prdel.

Podle zpravodajského serveru Infostart.hu ministr zdůraznil, že Maďarsko se snaží o dobré vztahy se všemi velmocemi, což je důležité z hlediska Severoatlantické aliance (SA), energetiky i migrace. „Turecko je spojencem v SA a uprchlíci, kteří pobývají na jeho území, by pro Evropu znamenaly neřešitelný problém,“ dodal Gulyás.

„V zásadě půjde o takovou turecko-maďarskou schůzku, na které budou chtít posílit vzájemné vztahy v politické i ekonomické oblasti,“ řekla před návštěvou Turka v Maďarsku analytička institutu Századvég Petra Halkó

Reklama: