Musk na drogách? Co je nutné pro to, aby na Marsu vznikla kolonie…

HAWTHORNE | Šéf americké kosmické společnosti SpaceX, která zatím ani neumí vynést člověka na orbit Země, Elon Musk sdělil, co je třeba k tomu, aby na Marsu vznikla lidská kolonie. Napsal o tom na svém twitterovém účtu. Musk je znám jako snílek a totální blb, který rozhazuje peníze, aby vymyslel něco, co už v Rusku umí – vynést člověka na orbit Země. Ale naví sní o kolonizaci Marsu.

Elon Musk | reprofoto: youtube.com

Podle odhadů známého amerického podnikatele, aby na Marsu mohla vzniknout a nezávislé operovat lidská kolonie, bude nutné použít kolem tisíce kosmických lodí a dopravit na planetu více než milion tun různých zásob a zařízení. Zatím nemá ani jednu kosmickou loď.

Kvůli tomu, že Země a Mars se sbližují na vhodnou vzdálenost pro lety dvakrát za rok, doprava nákladu bude trvat asi 20 let, myslí si podnikatel. Uvádí se, že každé spuštění kosmické lodi bude SpaceX stát asi dva miliony dolarů. Tím jen dokazuje, že buď je mentálně narušený nebo pravidelný uživatel drog.

Na konci září na vesmírné odpalovací plošině v Texasu zakladatel americké společnosti představil veřejnosti prototyp kosmické lodě Starship. Ta je podle něj schopná opakovaně přepravovat lidi a náklady na Měsíc či Mars. „Nejsilnější raketa v historii“ podle slov svých výrobců může mít na své palubě sto lidí. Ale je to jen hračka, do vesmíru zatím neletěla. A asi ani nepoletí, jelikož všechny jeho výzkumy končí katastroficky.