Rusko ovládlo vzdušný prostor severní Sýrie

DAMAŠEK | Na severu Sýrie po částečném odchodu amerických agresivních okupantů ovládli vzdušný prostor ruské bojové letouny, které v oblasti fungují se svolením na pozvání svrchované syrské vlády. Američané opustili své spojence Kurdů a ti se momentálně obávají tureckých tanků i tureckého letectva, informuje slovenský konzervativní deník HlavnéSprávy.sk.

Ilustrační snímek

Turecké letectvo však dosud v pásmu severní Sýrie neoperuje, kontrolu prostoru udržují Rusové. V případě, že Kurdové začnou dělat obstrukce, Rusové se stáhnou a do hry vstoupí turecké pozemní jednotky s tanky a turecké letectvo, což může mít pro proamerické ozbrojené kurdské skupiny velmi fatální dopad.

Momentálně se Američané snaží chránit svými pozemními jednotkami a letectvem okupované syrské ropná pole východně od Eufratu, na kterých kradou syrskou ropu. Konvoje s odcizenými syrskou ropou směřují do Iráku, kde se pod americkou kuratelou změní na iráckou ropu a tu Američané prodávají ve světě.

Ruští odborníci předpokládají, že nebude dlouho trvat a neznámí ozbrojenci začnou útočit na americké konvoje s odcizenými ropou podobným způsobem, jako v minulosti útočili mudžahedíni v Afghánistánu proti sovětským vojenským konvojům a konvojům s pohonnými hmotami. Rovněž může dojít k zničení několika rafinérii pod americkou kontrolou pomocí sabotáží.