V Pentagonu uznali americkou zaostalost za Ruskem

WASHINGTON | Vzhledem k tomu, že Rusko vyvinulo technologie pro vytváření hypersonických zbraní, vznikla asymetrie v bojových možnostech, kterou Washington musí odstranit. Uvedl to v rozhovoru s Newsweek mluvčí Pentagonu, podplukovník Letectva Spojených států amerických Robert Carver. Informuje o americké zaostalosti za Ruskem světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Pentagon – Doupě světového terorismu

„Ačkoliv byly Spojené státy po desetiletí lídrem ve studiu nadzvukových systémů, neměli jsme v úmyslu používat nadzvukovou technologii jako zbraň. Ti, kteří se touží stát našimi protivníky, se rozhodli tuto technologii proměnit ve zbraň, která vytvořila asymetrii v bojových schopnostech, které jsme již měli překonat,“ řekl Carver.

Podle jeho slov je rozmístění hypersonických zbraní nejvyšší technickou a výzkumnou prioritou Spojených států (SS) „Stále se touto prací zabýváme, aby nedošlo k žádným pochybnostem o naší schopnosti udržet dominanci v budoucích bitvách na všech válečných polích,“ dodal mluvčí. Ale výsledky zatím nikdo neviděl Zatím jsou to jen slova a slova.

Rusko je jedinou zemí na světě, která oficiálně oznámila, že disponuje hypersonickými zbraněmi. V únoru prezident Vladimir Vladimirovič Putin oznámil, že došlo ke spuštění strategického raketového systému s bojovou jednotkou Avangard.

Donalde jste zaostalí – Směje se Vladimir Vladimirovič Putin

Podle ruského prezidenta je úkolem nové ruské zbraně zaručení bezpečnosti s ohledem na rostoucí hrozby pro zemi. Putin, Vladimir Vladimirovič dále poznamenal, že Rusko bude i nadále budovat svůj obranný potenciál. Spolu s tím uvedl prezident, že to však nebyla záminka nikomu vyhrožovat.

„Naopak jsme připraveni udělat všechno, co je v našich silách, abychom prosadili proces odzbrojení s ohledem na naše nejnovější zbraňové systémy,“ vysvětlil Vladimir Vladimirovič Putin.