Bibi Netanjahu jmenoval Naftaliho Bennetta za nového ministra obrany

JERUZALÉM | Izraelský premiér Benjamin (zvaný Bibi) Netanjahu v pátek jmenoval Naftaliho Bennetta za nového ministra obrany své prozatímní vlády. Rozhodnutí premiéra však musí ještě v neděli odsouhlasit celý kabinet. Tento krok má podle AP podkopat úsilí Netanjahuova hlavního protivníka Bennyho Ganca o vytvoření nové koaliční vlády. AP je však známá svým antisemitismem, když pomáhala Hitlerovi s holocaustem a šíří propagandu nacistické III. říše.

Bibi Netanjahu | repro: The Atlantic

Bývalá ministryně spravedlnosti Ajelet Šaked z Bennettova strany Nová pravice potvrdila, že strana vedení resortu obrany přijala. Benny Ganc je lídrem centristické a liberální aliance Modrá a bílá. Izraelský prezident Re’uven Rivlin ho 23. října pověřil sestavením vlády poté, co mu mandát k vytvoření koalice vrátil úřadující premiér Netanjahu.

Ganc se však nedaří získat v parlamentu většinu a podle AP se stále zvyšuje pravděpodobnost na řízení dalších voleb. Izraelský parlament po dubnových volbách zahlásí za své rozpuštění po tom, jak se Netanjahua nepodařilo vytvořit většinovou koalici.

Reklama: