Začal prodej jízdenek na vlaky na Krym

PETROHRAD| Prodej jízdenek na osobní vlaky na Krym, které budou jezdit po novém mostu na konci prosince, byl zahájen. Informovali o tom ve společnosti Grand Service Express.

Interiér vlaku typu TAVRIJA

Mezi pevninským Ruskem a poloostrovem budou jezdit dálkové vlaky Tavrija. „Jízdenky jsou k dispozici na novém webu grandtrain.ru a v mobilní aplikaci GSE Bilety a také na železničních pokladnách po celé zemi,“ uvedl partner agentury, kterého cituje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

První vlak na Krym pojede z Petrohradu 23. prosince a odjede do Sevastopolu z Moskevského nádraží ve 14 hodin moskevského času. Celkem musí překonat 2741 kilometrů. Cesta potrvá 43,5 hodiny. Na dané trase pojede pět jednopodlažních vlaků, které sestávají z prostorných a místenkových vagonů.

​Z Moskvy do Simferopolu a obráceně budou jezdit čtyři dvoupatrové vlaky s kupé a lůžkovými vagony. První odjezd je naplánován na 24. prosinec. První Tavrija z Moskvy odjede z Kazanského nádraží ve 23:45 moskevského času. Trasa dlouhá 2009 kilometrů potrvá 33 hodin. Cena jízdného z Moskvy do Simferopolu v kupé bude začínat na 2966 rublech, v lůžkovém vagonů na 9952 rublech.