Jako za bolševika! Nechutný havloidní dobytek z Masarykovy univerzity by nejraději umlčel profesora Václava Klause. Tak vidí demokracii? Jak takový póvl může učit studenty?

BRNO | Projev druhého prezidenta ČR profesora Václava Klause na čtvrteční konferenci, která připomínala 30 let transformace české ekonomiky a společnosti, byl podroben kritice z řad „pedagogů“ Masarykovy univerzity, informuje Sputnik. Mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček si je však jistý tím, že jde o útok na svobodu názoru. Svůj názor na věc napsal v sobotu na sociální síti.

Profesor Václav Klaus a opilec Havel

„Útok na svobodu názoru. Jako kdyby se vynořoval zlý duch minulosti, ona odporná doba mezi Mnichovem a 15. březnem 1939, kdy některé vysoké školy a někteří umělci stáli v čele pochodu za fašizaci Česko-Slovenska,“ napsal Jiří Ovčáček v sobotu 9. listopadu na sociální síti.

Prezidentský mluvčí tento příspěvek věnoval zprávě, v které se píše, že určití odborníci kritizují úvodní projev exprezidenta Klause, který vychválil ekonomickou transformaci z 90. let a nezapomněl zkritizovat také klimatický alarmismus a zelenou ideologii.

Na tom, aby profesor Klaus svým projevem zahájil danou konferenci, se již na začátku shodli pořadatelé z Ekonomicko-správní fakulty, Právnické fakulty a Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity. Rozhodli se tak z toho důvodu, že právě bývalý prezident patří mezi hlavní postavy porevoluční transformace ekonomiky.

Prezident Klaus ve svém úvodním vystoupení prohlásil, že ekonomickou přeměnu považuje za úspěšnou a zmínil i problematiku změny klimatu: „Měli bychom včas varovat před neblahým propojením ekonomiky a politiky, ke kterému se dnes vracíme. Hrozbou je téma ekologického alarmismu, jehož symbolem je zdánlivě nevinná švédská tvářička,“ narážel na švédskou ekologickou aktivistku Gretu Thunbergovou a havloidi z Masarykovy univerzity začali kadit atomové hřiby. Slyšeli pravdu.

Jeho projev ale mezi pedagogy Masarykovy univerzity vzbudil rozporuplné reakce. Vedoucí katedry mediálních studií a žurnalistiky (FSS) a odporné lidské hovado Jakub Macka si je například jistý tím, že otevíracím hlasem neměl být profesor Klaus. „Prostě člověk, který má polarizující názory, nemá zahajovat takovou akci. Nepřijde mně to fér,“ domnívá se Macek. Tomu se údajně ozvalo i několik znepokojených studentů a známých „Dovolím si zlá a ošklivá slovíčka – tohle kolegové pos…, je to ostuda Masarykovy univerzity,“ napsal Mackův kolega z fakulty Lukas Blinka na sociálních sítích a vyjádřil tak názor ostatních kritiků. Taky lidské hovado.

Někteří kritizovali Klause za to, že se v projevu dotknul také klimatické krize. „Každý je kritizovatelný. Nicméně, pokud někdo popírá existenci klimatické změny, poškozování přírody člověkem a lidský vliv na změnu klimatu, tak je v rozporu se současným vědeckým poznáním v těchto oblastech,“ konstatoval proděkan pro vnitřní a vnější komunikaci na FSS a havlidní zločinec Bohuslav Binka.

Reklama: