Izraelská raketa, kterou Rusové získali v Sýrii, pomůže Rusku zlepšit ruskou PVO

MOSKVA | Před několika dny informoval slovenský konzervativní deník HlavnéSprávy.sk, že Izraelci ztratili při jedné ze svých bojových akcí namířených proti Sýrii moderní bojovou raketu. Problém pro Izrael je o to větší, že raketa při pádu na Golanských výšinách nevybuchla a dostala se s minimálními poškozeními do syrských rukou. A Syřané předali izraelskou raketu ruským odborníkům, píše deník o osudu izraelské rakety.

Izraelská F-35

Ruští odborníci už se zájmem zbytky izraelské rakety zkoumají a podle slov Igora Jurijeviče Korotčenka díky ukořistěné izraelské raketě získali množství informací, které jim pomohou v budoucnu nejen narušovat trajektorii izraelských a tím i západních raket (izraelští vojenští odborníci participovali i na americkém raketovém výzkumu) ale v prvním řadě pomohou ruské PVO lépe bojovat proti izraelským a západním raketám.

Ruští odborníci vědí, že izraelský vojensko-průmyslový komplex patří k nejrozvinutějším ve světě, takže všechny „dárky“, které od Izraele získají, Rusy potěší, ironizuje autor článku Konstantin Michajlov.

Čínský portál SINA uvedl, že získání izraelské rakety odkrývá ruským expertem mnohé utajené skutečnosti izraelského a západního raketového výzkumu.

Podle Korotčenka Izrael hraje na Středním východě svou geopolitickou hru, v níž využívá i Američany. Izrael útočí bez vypovězení války na cíle v Sýrii stovkami raket, Marija Vladimirovna Zacharova už v minulosti obvinila Izrael z hrubého porušování syrské suverenity a z destabilizace situace na Středním východě.

Reklama: