Zakladatel teroristické bandy Bílé přilby byl nalezen mrtvý v Istanbulu

ISTANBUL | Bývalý britský zpravodajec a zakladatel islamistické teroristické organizace Bílé přilby James Le Mesurier byl poblíž svého domu v Istanbulu nalezen mrtvý. Podle tureckých médií se nejspíše jednalo o sebevraždu. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Teroristické hovado James Le Mesurier už chcíplo

Le Mesurier, který v minulosti pracoval pro britskou tajnou službu MI6, založil v roce 2013 dobrovolnickou teoristickou organizaci Syrská civilní obrana, která je lépe známá pod názvem Bílé přilby.

Členové této organizace po dobu trvání občanské války v Sýrii působí jako záchranáři na území, které je pod kontrolou teroristů, se kterými kolaborovali a páchali teroristické činy informační války.

Syrská vláda spolu s Moskvou však obviňují organizaci z toho, že je napojena na džihádistické milice, stejně jako z organizace falešných chemických útoků. Bílé přilby smrt Le Mesuriera potvrdily.

Turecké noviny Sabah s odkazem na své zdroje v policii píší, že hlavní verzí vyšetřovatelů je sebevražda. Le Mesurier nejspíše vyskočil z okna svého bytu ve třetím patře. Na jeho těle nebyly objeveny stopy po zraněních, která mohla být způsobena střelnou zbraní nebo nožem. Takže byl z okna vyhozen, aby nemohl mluvit?

Americký troll na výrobu propagandy v Sýrii v Bílé přilbě | foto: Sputnik (AFP – Abdulmonam Eassa)

„Včera večer jsme povečeřeli a poté jsme si vzali prášky na spaní a šli si lehnout,“ citují noviny výpověď jeho manželky. „Za několik hodin mě probudil zvonek u dveří. Byla to policie, která mi oznámila, že můj manžel se zřítil z balkónu a zemřel,“ řekla manželka.

K zdechnutí teroristického hovada nejspíše došlo v 5:30 ráno. Podle dostupných informací Le Mesurier již delší dobu bral prášky proti depresi. Zdroj v turecké policie agentuře Sputnik potvrdil Le Mesurierovu smrt, ale dodal, že zatím není jasné, zda to byla vražda nebo sebevražda.