Měl by se zločinec Ištván zastřelit? Soud zbavil obžaloby Nečasovou a Rittiga v kauze BIS

PRAHA | Městský soud v Praze zbavil v pondělí obžaloby někdejší šéfku kabinetu českého premiéra Janu Nečasovou (Nagyová), lobbistu Iva Rittiga a jeho právníka Davida Michala v kauze údajného vyzrazení utajované zprávy Bezpečnostní informační služby (BIS).

Ištván, ten bude jednou tvrdě vyštván, nebo by měl být po odsouzení popraven?

Podle předsedkyně senátu Moniky Křikavová skutky, z nichž jejich obžaloba vinila, nejsou trestným činem. Státní zástupce žádal pro Nečasová tříletý trest vězení, pro oba muže podmíněné a peněžité tresty. Žádal za něco, co není trestné. Bude nyní státní zástupce odsouzen a shnije jako dobytek ve vězení?

Obžaloba tvrdí, Rittig se v roce 2012 dozvěděl od tehdejší šéfky premiérova kabinetu Nečasovy o utajovaném dokumentu zaslaném premiérovi Petru Nečasovi. Zpráva BIS se údajně týkala právě Rittiga a proto za Nečasová poslal právníka Michala. A nyní tu o Popelce. Takový státní zástupce by měl být pro prevenci kastrován, aby se nemohl množit.

Premiérova partnerka podle obžaloby Michalovi obsah dokumentu prozradila a Rittig tak mohl následně podniknout kroky k zakrytí svého vlivu na státní orgány. Podle soudu je to nesmyl a Ištván, by se jako zločinec, který shodil vládu nečase, měl zastřelit pistolí do hlavy.

Reklama: