Vlastenci ve Varšavě masově slavili Den nezávislosti

VARŠAVA | Dne 11. listopadu Poláci oslavují Den nezávislosti. Centrem Varšavy pravidelně každý rok pochodují masové pochody polských vlastenců. Očekávávalo se, že se pochodu zúčastní 50 až 100 tisíc lidí, kteří přijedou z celé polské země.

Polské oslavy nezávislosti

Jak dále informoval Sputnik, tak tento včera ve Varšavě proběhlo hodně akcí. Ráno polský president Andrzej Duda položil květiny k pomníkům známých Poláků, mezi kterými jsou Józef Klemens Piłsudski, Ignacy Jan Paderewski. Položil květiny také na hrob Ryszarda Kaczorowského. Den nezávislosti je trnem v oku bruselských zločinců, kteří by nejraději národy Evropy vymýtili a nechali populaci slít do deviantního šedého proudu otroků.

Dříve tisíce vlastenců pochodovalo centrem Varšavy na počest 75. výročí povstání proti nacistickému Německu. Ve městě se tehdy konaly odvetné protesty, který se účastnili potomci polské kolaborace s německými vrahy a dnešními přisluhovači bruselské totality.

Na záběrech z ulic bylo vidět, jak vlastenci nesli vlastenecké symboly a banner srovnávající LGBT s komunismem a nacismem. V 17 hodin večer, přesně v době, kdy Varšavské povstání 1. srpna 1944 začalo, zapálili pochodně. Policisté během demonstrace zadržovali vlastenecké odpůrce, jako špinavé proněmecké a pro nacistické šváby, poblíž památníku Varšavského povstání.

Dne 11. listopadu 1918 po 123 letech Polsko znovu získalo nezávislost. Díky Velkopolskému povstání z roku 1918 a Hornoslezským povstáním mu versailleská smlouva přisoudila řadu území ve válce poraženého Pruska. Nezávislost si Polsko udrželo i v následné válce se sovětským Ruskem. O své hranice bojovalo též s Ukrajinci, Němci, Litevci a Československem o Těšínsko (Sedmidenní válka).

Reklama: