Občanky pro srandu králíkům

Občanský průkaz coby nejzásadnější a elementární doklad (pro mnohé jedince i jediný vlastněný), který vlastní každý občan starší 15 let, má dostat novou podobu a do budoucna se má obejít také bez rodného čísla.

Jan Kopal

Jedná se o další krok, kdy z občanek nenávratně zmizely údaje spojené se zaměstnavatelem a rodinný stav je v kategorii nepovinných údajů, vedoucí k tomu, že občanský průkaz se promění v bezcenný a nicotný doklad, ke kterému budeme muset dokládat stohy dalších papírů a dalších dokladů.

Žijeme v době, kdy údaje o nás vlastní množství institucí, o jejichž existenci možná ani nemáme potuchy, ale na druhou stranu je chráněno a sankcionováno každé nedovolené nakládání s osobními daty ze strany jednotlivce.

Časem se dočkáme toho, že v našich občankách bude i pohlaví volitelným údajem, kde si budeme vybírat ze 71 (tolik jich má britský facebook) pohlaví a další podobné nesmysly jsou na spadnutí. Jméno a příjmení se taky bude tajit. Staneme se nakonec pouhými čísly. Orwellovský světe, vítej k nám!

Reklama: